Endelig er ferien her! Du gleder deg til god mat, kos med familie og venner, sene sommerkvelder og masse gøy!
For de fleste er det ingen problem å få en aktiv ferie. Man går mye, er med på aktiviteter med barna og mange av oss legger ut på badeturer.
Sommeren er en hærlig tid dere!
Selv så har jeg akkurat vært på tur i Hellas. En uke med masse kos, men også mye morsom aktivitet. Alt fra turer og trappegåing til «stand up paddling» Langs kysten. Mange flotte opplevelser som jeg tar med meg videre i minneboken ♥
Men selv om dagene er aktive, kan det også være godt å kjenne at man får trent litt ekstra. Derfor har jeg nå satt sammen en finfin treningsøkt dere kan få kjørt gjennom, hvor som helst og nesten når som helst på dagen! Det eneste du trenger er to flasker med vann(gjerne 1,5 liter) treningsklær, og et par gode sko.

Under får dere noen videoer og bilder av enkle øvelser du kan gjøre i ditt tempo.
Start gjerne med en enkel oppvarming. Ta deg en 5-10 min løpetur, eller gåtur for å få kroppen god og varm.
Etterpå kjører du 3 sett med 10 repetisjoner halvburpees
Hold vekten på hælene og gå ned i en knebøy mens du toucher høyre hånd på venstre fot, skyv hardt i fra og hopp opp med begge hendene over hodet. Gjenta med motsatt hånd på motsatt fot.
Fortsett med disse øvelsene for å trene bein og rumpe:
Knebøy med vekt over hodet (har du ikke manualer tilgjengenlig, kan du fylle to flasker med vann, som jeg gjør her). Gjør 3 sett med 10 repetisjoner.
Deretter fortsetter du med bulgarsk splitbøy. Finn deg en stol eller benk og sett det ene benet bak.

Gå ned i en split, ha vekten på hælen og stå i ca 90 grader med kneet, før du går opp til utgangsposisjon. Husk og jobb med rumpa her! Gjør 10 repetisjoner på hvert bein. 3 sett.

Så går vi over på overkropp
Finn frem flaskene eller manualene igjen.
Vi kjører en skulderpress med utgangsposisjon som bildet under.

Løfter armene opp mot taket, for så å gå ned i utgangsposisjon igjen. 12-15 repetisjoner, 3 sett.

En annen øvelse for overkropp er sidehev. Her trener vi i hovedsak bakside skuldre og øvre del av rygg.
Start med å ha en liten knekk i knærne og hold den strake ryggen i en litt foroverbøyd stilling.

Løft armene utover med en liten knekk i albuen. Kjenn at du kliper sammen skulderbladene bak. 10-12 reps. 3 sett.

Vi avslutter med å trene mage. Denne øvelsen kan gjennomføres på flatt gulv, eller med en liten forhøyning som på videoen under.
Gjør 10-15 repetisjoner av denne. 3 sett.
Ha ca 1 min pause mellom settene.
Økta tar 30-40 min.
Kos deg masse i ferien, og husk å vær aktiv!
Er du på utkikk etter litt lettere treningstøy i sommer, kan jeg anbefale deg å sjekke ut familiebutikken.no
Shortsen jeg har på meg i dette innlegget, er en superherlig sak fra Reebok. Luftig og lett og perfekt for utetrening denne sommeren. Du finner den HER til 26% rabatt ♥
Og du! Bruker du koden bedremeg20, får du 20% rabatt på ordinære varer. Wohow!
Da håper jeg dere får en knall treningsøkt!
Husk å følg meg videre på snapchat i sommer da! Legg til bedremeg